![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9895044
*
nr 989 5044
Spegel
höjd: 66 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 19:13:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 23:22:38
1
300 kr
23/10 20:16:19
2
150 kr
23/10 20:16:20
1
200 kr (Budbetjänt)
23/10 20:17:00
2
250 kr
23/10 20:17:00
1
300 kr (Budbetjänt)
23/10 20:17:57
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 989 5044
Spegel
höjd: 66 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 23:22:38 | 1 | 300 kr |
23/10 20:16:19 | 2 | 150 kr |
23/10 20:16:20 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
23/10 20:17:00 | 2 | 250 kr |
23/10 20:17:00 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
23/10 20:17:57 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53